İbrahim Saraçoğlu Basur
15 Mayıs 2024

İbrahim Saraçoğlu Basur

İbrahim Saraçoğlu basur, son zamanlarda görülen oldukça rahatsız eden basur insanlara vermiş olduğu sıkıntılarla oldukça gündemde olan bir hastalıktır. Bu konuda yapılması gereken bir an önce tedaviye başlanmalı önce bir doktor desteği alınması ile gerek bitkisel gerekse ilaç tedavisi olunması gerekir. Basur konusunda tedaviye geç kalınması durumunda yapılacak geriye kalan tek şey küçük bir operasyonla alınmasıdır. O duruma gelmeden önce basur tedavisi için İbrahim Saraçoğlu'nun yapmış olduğu oldukça etkili kürler üreterek bir nevi tedavide fayda göstermiştir. Basur tuvalet ihtiyacınızı her gördüğünüzde kabusa çevirebilir. Bu nedenle böyle sorunlarla karşılaşmamak için doktorumuzun önermiş olduğu kürlerden faydalanarak tedaviyi başlatmak en doğru yoldur.

Basur olan bir kişinin oldukça huzursuz ve tedirgin olması yaşamış olduğu ağrı, yanma ve batma gibi şikâyetlerle kendini kötü his etmesi çok normal bir durumdur. Ayrıca basur olan kişilerin tuvalete gitme korkusu sarar. Her tuvalet ihtiyacında yaşadığı sıkıntılar nedeni ile tuvalet ihtiyacı giderme isteği oldukça azalır. Böyle bir sıkıntının aşamasına gelmeden önce basur, hastalığından en kısa zamanda kurtulmanız gerekir. Genellikle oturarak çalışan kişilerde ve kilo problemi olan ve hamilelikte ayrıca çok sık kabızlık sorunu yaşayan kişilerde yaşanan basur sorunu kişiye yaşattığı ağrılarla ortaya çıkar. İbrahim Saraçoğlu'nun önerdiği kür oldukça pratik ve etkili bir bitkisel kür sayesinde sizi basur konusunda oldukça rahatlatacaktır.

İbrahim Saraçoğlu basur kürü: basur için oldukça etkili bir yöntem olan çobançantası çayı yapılışı bir o kadar pratiktir. 1 litre suyu ısıtarak içerisine 1 tutam çobançantası otu, ekleyerek 20 dakika kaynatılmalıdır. 20 dakika sonra çayınızı süzerek her gün 4-5 fincan tüketmeniz mümkündür. Basur da oluşan kanamalarına oldukça etkili olan bir kür olan bitki çayı başka hastalıkların tedavilerinde kullanılarak olumlu sonuçlarla sonuç alınmıştır. Ayrıca bir pamuk ile çobançantası çayından batırarak ıslatılan pamuğu, basur olan bölgeyi silmeniz tedavinin daha çabuk sonuç vereceğini göreceksiniz.

İbrahim Saraçoğlu basur için bitki kürü: yapmanız gereken pazardan alacağınız taze ve günlük dereotu evinizden eksik edilmemesi gereken bitkinin, birçok hastalığı tedavi ettiği bilinmektedir. Aç karnına 1 tutam dereotunu ağzınızda çiğneyerek yutmak ve üzerine 2-3 su bardağı suyu içmek basur hastası olan kişiyi oldukça rahatlatacaktır. Oldukça basit yapılan bu kür 1 ay boyunca düzenli olarak uygulanır ise basurun ortadan kalkacağını görürsünüz.

İbrahim Saraçoğlu'nun, önermiş olduğu kürlerin yanı sıra, basur hastası olan kişilerin kendi çabaları ile yapmaları gereken önlemler olduğunu ve bunların muhakkak yapılması gerektiğini bilmeleri gerekir. Spor ve egzersiz hareketleri yapmalı basur hastaları kendi aldıkları önlemleri uyguladıkları süre içerisinde kendilerini oldukça iyi his edebilirler. Basur yeni oluşmuş ise bunun önüne geçmek kolaydır. Fakat çok uzun yıllar kişi utanma sebebi ile doktora bile gidemeyen kişilerin olduğunu biliyoruz. Böylesi bir durum karşısında hasta kendi önlemlerini alması mümkündür. Bazı yiyecek ve içeceklerin basuru daha fazla azdırdığını bilmelisiniz. Bu durum karşısında yapmanız gereken sevdiğiniz yiyecekleri ve içecekleri gerekiyorsa tüketmemelisiniz. Bunların yanı sıra acı ve baharatlı gıdalardan uzak durmalısınız.

Basur hastası olanlar neler yememeli: kafeinli içecekler, kola, çay, kahve, alkol, sigara, fazla katı gıdalar ve beyaz ekmek baharatlar bunları basur hastası tükettiği taktirde daha sancılı döneme girer. İyileşmeyi beklemeli hasta bir süre bu gıdalardan uzak durmalıdır. Bu gıdaları sağlığına kavuşunca rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Basur hastası neler yemeli: öncelikle bol su ve posalı gıdalar özellikle evde kendiniz yapmalı yoğurt, kefir kendi evinizde yapacağınız gıdaları tüketirseniz iyileşme süresi daha hızlı olacaktır. Günlük taze meyve ve sebzeler bağışıklık sistemini güçlendirerek bol lifli gıdalar tüketmelisiniz. Yediğiniz gıdaların sizi kabız yapmamasına dikkat etmelisiniz. Unutmayın kabızlık basur tedavisinde oldukça olumsuz ve işinizi zorlaştıracak bir durumdur. Daha sağlıklı olabilme adına İbrahim Saraçoğlu'nun önerdiği kürleri uygulayarak sağlıklı kalmayı elde edebilirsiniz. Yapılan bunca şeylere rağmen basurun geçmemesi veya iyileşmeme durumunda genel cerrah doktoru tarafından makattan yapılan muayene yardımı ile ameliyata karar verilmelidir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Sarımsak Basura İyi Gelir mi?

Sarımsak Basura İyi Gelir mi?

Basur Belirtileri ve Tedavisi

Basur Belirtileri ve Tedavisi

Popüler İçerikler

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Basur Hastalığı Belirtileri ve Tedavisi

Basur Hastalığı Belirtileri ve Tedavisi

Zeytinyağı Basura İyi Gelir mi?

Zeytinyağı Basura İyi Gelir mi?

Dış Basur Belirtileri ve Tedavisi

Dış Basur Belirtileri ve Tedavisi

Basur Fitili Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Basur Fitili Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Basur Kanamasına Ne İyi Gelir?

Basur Kanamasına Ne İyi Gelir?

Güncel

Basur Kanaması Belirtileri ve Tedavisi

Basur Kanaması Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Basura Ne İyi Gelir?

Basura Ne İyi Gelir?

Basur Lazer Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Basur Lazer Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Basur Ağrısı Nasıl Geçer?

Basur Ağrısı Nasıl Geçer?

Basura Bitkisel Çözüm

Basura Bitkisel Çözüm