Basur Kanaması Belirtileri ve Tedavisi
15 Mayıs 2024

Basur Kanaması Belirtileri ve Tedavisi

Basur kanaması, insanlarda çok ciddi durumların belirtisi olarak ortaya çıkabilmektedir. Çünkü basur sorunu insanlarda kanama gibi bir belirti göstermişse bu durum basurun oldukça ilerlemiş olduğunun göstergesidir. Bu sorun nedeniyle gerçekleşen kanamaların durdurulması oldukça zordur ve ilerlemiş derecede basur olan insanlarda kanama sık sık gerçekleşir. Bu sorun sık sık gerçekleşmesiyle birlikte son derece zor bir şekilde durdurulması nedeniyle aslında oldukça ciddi bir problem haline gelmiştir. Basur kanaması olan insanlarda bu sorun kişinin başına aniden geldiği için kişi hiç beklemediği zamanlarda bile kanamalarla karşılaşabilir. Özellikle bir topluluk ya da davet sırasında meydana gelen basur kanaması, kişide kıyafet değişimini mecbur kılmaktadır. Bu şekilde basur kanaması olan insanlar ciddi sorunlar yaşamaktadır. Bunun yanı sıra basur kanaması, insanlarda ilerledikçe çok daha ciddi sorunlara neden olur. Bu sorunlardan bir diğeri ise son derece tehlikeli olan kan kayıplarıdır. Kişiler belli bir süre içerisinde sürekli olarak kan kaybı yaşadıkları için genellikle vücutta kansızlık meydana gelmektedir. Meydana gelen kansızlık problemleri ise doğal olarak düşün tansiyon, vitamin eksikliği ve buna benzer birçok sorunun oluşmasına neden olmaktadır. Bu gibi durumlarda basur kanaması olan birçok kişide görüldüğü için aslında bu sorunu yaşayan insanların ortak problemleridir. Tüm bu sorunlar nedeniyle basur kanaması olan insanların kesin tedavileri ihtiyaçları vardır. Aksi durumlarda basur kanaması yavaşlamadan sürekli olarak devam edecektir. Sizlerde gerektiğinde tedavilerinizi yaparak birçok sorundan kurtulabilirsiniz.

Basur kanaması nasıl durdurulur?

Basur kanaması için evde uygulamalar yapılabilmesi için öncelikle kişinin tıbbi olarak gerekli olan desteği almış olması gerekmektedir. Tıbbi olarak alınan destekler eğer kişide fayda etmemişse bu durumda bazı uygulamalar ve önlemler alınarak basur kanaması en aza indirilebilmektedir. Sizlerde doktorunuzun vermiş olduğu merhemleri ve diğer ilaçları kullandıktan sonra birazdan söyleyeceğimiz uygulamaları evlerinizde yapabilirsiniz.
  • Basur kanaması olan insanlarda dikkat edilecek en önemli durum kesinlikle kişinin acı ve baharatlı gıdalar tüketmemesidir. Bu gibi gıdaların sindirimi sonrasında vücuttan uzaklaştırılması son derece zordur. Özellikle basur sorunu olan insanlar için bu durum tam bir çiledir. Çünkü acı ve baharatlı gıdalar, beraberinde ıkınma durumlarını getirmektedir. Kişi ıkındığı sürece kanama ihtimali artmaktadır.
  • Basur kanaması olan insanların dikkat etmesi gereken bir diğer durum ise ıkınmanın kesinlikle sonlandırılmasıdır. Hatta sadece kanama değil, basur sorunu olan tüm kişilerin ıkınmayı bitirmesi olumlu sonuçlara neden olacaktır.
  • Bu durumlarda yapılabilecek ayrıca bitkisel tedaviler bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de salatalık tedavisidir. Salatalık ve diğer birçok sebzenin içerisinde bulunan çekirdekler, ezilerek suyunun içilmesi durumunda kanamalar ciddi bir şekilde azalacaktır.
  • Bu durumun yanında evde yapılabilecek bir diğer tedavi ise patlıcan kürüdür. Patlıcan kürü ile yapılan tedavi kanamaların durdurulması için büyük bir uygulamadır.
  • Bitkisel tedaviler içerisinde dereotu da yer almaktadır. Dere otunu günde en az üç defa belli bir miktar tüketmek, insanlarda son derece faydalara neden olur. Bu tedavi yöntemleri kanın akışkanlığının değişmesini sağlayarak vücuttaki kanamaları dikkate almaktadır.
Basur kanaması, basurlu bölgede meydana gelen yıpranmalara bağlı olarak geliştiği için insanların yaptığı işler ve oturuş şekilleri bu durumda çok büyük önem taşımaktadır. Basur kanaması en çok dış basur olarak adlandırılan basur tipinde ortaya çıkmaktadır. Bu basur tipinde sorunun bağırsağın dış kısmında olmasına bağlı olarak kanama çok daha fazla görülür. İç basurda kanamalar yok denecek kadar az olur.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

İbrahim Saraçoğlu Basur

İbrahim Saraçoğlu Basur

Editörün Seçtiği

Basur Bitkisel Tedavi

Basur Bitkisel Tedavi

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Basur Çeşitleri Nelerdir?

Basur Çeşitleri Nelerdir?

Sarımsak Basura İyi Gelir mi?

Sarımsak Basura İyi Gelir mi?

Basura Ne İyi Gelir?

Basura Ne İyi Gelir?

Zeytinyağı Basura İyi Gelir mi?

Zeytinyağı Basura İyi Gelir mi?

Lazerle Basur Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Lazerle Basur Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Güncel

Basura Sülük Tedavisi Nasıl Yapılır?

Basura Sülük Tedavisi Nasıl Yapılır?

Güncel

Basur Lazer Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Basur Lazer Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Sülük Basura İyi Gelir mi?

Sülük Basura İyi Gelir mi?

Basur Başlangıcı?

Basur Başlangıcı?

Kanamalı Basur Belirtileri ve Tedavisi

Kanamalı Basur Belirtileri ve Tedavisi

Kadınlarda Basur Belirtileri ve Tedavisi

Kadınlarda Basur Belirtileri ve Tedavisi

Basur Patlaması Belirtileri ve Tedavisi

Basur Patlaması Belirtileri ve Tedavisi

Basur Ağrısı Nasıl Geçer?

Basur Ağrısı Nasıl Geçer?